Spółka stażowa – zagrożenia

Wiele osób decydując się otworzyć własną działalność gospodarczą postanawia nabyć gotową spółkę.
Ogromną popularnością cieszą się spółki stażowe, czyli podmioty pod którymi była już niegdyś prowadzona firma. Jednostki te dają szansę szybko osiągnąć silną i stabilną pozycję na rynku.
Jako, że firma taka istnieje na rynku określony czas, posiada ona znacznie większą zdolność kredytową niż nowopowstały podmiot. Umożliwia to pozyskanie, kredytów, a także dotacji unijnych, które już w początkowej fazie rozwoju przedsiębiorstwa umożliwiają mu ekspansję.

Niestety zakup spółki stażowej nie zawsze prezentuje się tak kolorowo. Należy mieć na uwadze, że podmiot taki nabywamy wraz z jego historią gospodarczą oraz konsekwencjami działań poprzedniego właściciela. Tym sposobem możemy nabyć spółkę zadłużoną z niekorzystną renomą na rynku.
Aby uniknąć tych nieprzyjemności należy dokładnie przeanalizować dokumentację danej spółki. Optymalne okazuje się skorzystanie z usług profesjonalnych kancelarii prawnych, które sprzedają wyłącznie bezpieczne jednostki, a brak jakichkolwiek zadłużeń z ich strony potwierdza odpowiednia dokumentacja.

Dodaj komentarz